U concept

Mi a U Concept

Mik azok a U Concept BioTrainerek?

Olyan terápiás, szilikon alapanyagú eszközök, amelyek használatával hatékonyan tudjuk támogatni az egyensúlyos arcfejlődést, a megfelelő izomműködés kialakítását.

A trainer egy funkciós nevelő készülék, ami a száj körüli izomfunkciók, a nyelv nyugalmi pozíciója és funkció közbeni erőkifejtése, valamint a preferált orrlégzés dinamikus egyensúlyán keresztül befolyásolja az állcsontok fejlődését. Akár már 3–4 éves kortól használható önálló vagy kiegészítő terápiás lehetőségként, így lehetővé teszi a fejlődés során a helyes izom- és légzőfunkciók kialakulását. Gyermek- és felnőttkorban is segíti a meglévő túlzott izomfeszülések feloldását. Elősegíti a renyhe izomzat megerősödését. Segít a már kialakult rossz szokások korrekciójában, úgy mint: szájlégzés, nyelvlökéses nyelés, ajakszorításos nyelés, alacsony nyelvállás, alsó ajak felső frontfog mögötti állása, renyhe ajakizomzat, bizonyos típusú beszédhibák stb.

Nem csak a funkciói miatt rendkívül előnyös, remek pozitív tulajdonsága, hogy viselése teljesen fájdalommentes és komfortos lágy szilikon alapanyagának köszönhetően, így a gyermekek is gyorsan megszokják a hordását.

A gyors adaptálhatósága meghatározó tényező a terápia során, nem szükséges hozzá semmilyen beavatkozás vagy mintavétel, a kritériumok rövid ellenőrzése után készletünkről akár azonnal tudjuk adni. Így már az első találkozás alkalmával, a részletes állapotfelmérést követően megkapják a kis páciensek a számukra segítséget nyújtó trainer eszközt.

A készülék részei

A készülékek olyan speciális kialakítású elemeket tartalmaznak, melyek a lágyrészek-izmok fejlődésére kedvezően hatnak:

  • segítik a nyelv helyes pozícióba történő vezetését,
  • az ajakizomzat tornáztatását,
  • támogatják a fogváltás folyamata során a maradófogak megfelelő irányba történő előretörését.
  • Adaptálható buccalis pajzs: a fogívek előtt elhelyezkedő rész, amely a fogak fölé érve a fogívtől távol tartja a buccát „csökkentve ezzel a fogívre kívülről ható összenyomó erőket”, valamint a periosteum enyhe húzásával addíciós csontnövekedést okoz az alveolus buccalis oldalán, ezáltal növelve a fogívek méretét. A buccalis pajzs szükség szerint adaptálható.
  • Intermolaris régió és molaris vezető: az alsó és a felső molárisok közötti megvastagított rész, és ezen a területen elhelyezkedő „háztető” forma. A molaris vezető az örlőfogak barázdáiban fut, ezzel is segítve az áttörő kisörlő és nagyörlő fogak helyes pozícionálódását. A készülék elülső kialakításának és a molaris régiók közti vastagabb résznek köszönhetően a készülék élharapásban tartja az alsó állcsontot, valamint kiemeli és lefelé mozdítja el a condylust, ezáltal elősegítve az alsó állcsont növekedését (kivétel Cl III. osztályú készülékek). A készüléknek hátrafelé mindenképpen legalább az utolsó fog feléig kell érnie. Ha esetleg túl hosszú, könnyen, egy olló segítségével személyre szabható.
  • Nyelvvezető: a készülék nyelv felöli oldalának kialakítása nagyban megkönnyíti a nyelvnek a helyes pozíció megtalálását. A palatumra felfekvő nyelv a maxilla alveolaris ívét belülről kitámasztja, így megakadályozza a gyakori felső fogív szűkületet, vagy segíti a már kialakult szűkület floldását.
  • Nyelvemlékeztető: segít a helyes nyelvpozíció megtanításában és annak fenntartásában.
  • Lip bumper: a buccalis pajzs alsó frontok előtti része, melynek különböző kialakításai segítenek a túlzott alsó ajak feszülést korrigálni. Ennek köszönhetően az alsó ajak nyomása elvezetődik, megakadályozva ezzel az alsó frontfogak torlódásának kialakulását vagy súlyosbodását. Nagy segítség azokban az esetekben, amikor az alsó ajak beszorul a felső frontfogak mögé (Cl II/I).
  • Légzőnyílás: a készülék elején elhelyezkedő kis lyukak a nyeléskor keletkező vákuum csökkentésére szolgálnak, megkönnyítve ezzel az adaptálódási fázist.

A készülékek általános jellemzői

A készülékek sterilizálható, biokompatibilis, szagtalan szilikonból készülnek Shore 30 és 50 keménységben. A Shore 30-as készülékek puhaságuk miatt nagyon kényelmesek, ezzel is segítve a hozzászokási fázist. Ugyanezen tulajdonságukból adódóan viszont helytelen használat esetén könnyebben szétrághatók a Shore 50-es keménységűvel szemben. Az ajánlott protokoll szerint kezdjük a kezelést a Shore 30-as keménységű készülékkel, és szükség esetén (gyakori szétrágás) váltsunk az Shore 50-es keménységűre.

Traineres logopédiai kezelés

Mivel korai kisgyermekkori időszakban, a kötelező logopédiai szűrővizsgálatok alkalmával találkozunk a 3 és 5 éves gyermekekkel, ezekben az életkori csoportokban már láthatjuk azokat az elváltozásokat, problémákat, ahol opció lehet a U Concept BioTrainerrel kiegészített kezelés.

Nem minden esetben lesz javaslat a heti rendszerességű logopédiai terápia megkezdése, viszont számos esetben a trainerrel való ellátással megelőzhetünk későbbi problémákat, leküzdhetünk rossz szokásokat, segíthetjük a harmonikus fejlődést.

Logopédiai terápiákkal kapcsolatban az alábbi területeken lehet segítségünkre a trainer:

  • rossz myofunkcionális szokások leküzdése (cumizás, ujjszopás, ajakbeszívás, ajakszopás, nyelvszopás, folyamatos rágás- ceruza, köröm, textil)
  • légzéssel kapcsolatos problémák (szájlégzés) rendezése
  • korai fogazati eltérések korrigálása
  • renyhe ajak-, nyelvizomzat megerősítését támogatja
  • nyelvlökéses, ajakszorításos nyelés komplex ellátása során
  • artikulációs zavarok terápiája
  • állkapocsízület működési zavarainak kezelésében (CMD-Craniomandibularis diszfunkciók terápiája)

Myofunkcionális tranierrel kiegészített logopédiai terápia

Állapotfelmérés

  • légzés
  • izomműködés
  • orr
  • ajkak
  • fogazat
  • fogívek
  • nyelv
  • állkapcs
  • szájpadlás
  • nyelés
  • hangképzés
  • artikuláció

Ha rendelkezésre állnak korábbi orvosi dokumentumok (szakvélemény, zárójelentés, beavatkozások, vizsgálati lapok) akkor ezek alapján megtervezzük a további terápiás ellátást.

Mivel leginkább kisgyermekkorban – sok esetben logopédusként mi – találkozunk először a kis páciensekkel, néha kulcsszerepünk lehet abban, ha olyan szervi elváltozást tapasztalunk, ahol szükségesnek látunk további beavatkozást, akkor további kompetens szakemberhez irányítsuk kis „betegünket” (pl. fül-orr-gégész, szájsebész, fogorvos, fogszabályozó szakorvos).

Amennyiben a kompetenciahatárokat betartva úgy ítéljük meg, hogy a traineres kezelés mellett döntünk – szükség esetén orvosi konzultációval kiegészítve – kiválasztjuk a megfelelő eszközt.


Készülékválasztás

A készülékválasztásnál segítségünkre lesz a U Concept Trainerválasztó. A készülékeket életkor és Angle osztály eltérés szerinti osztásban foglalja össze a táblázat.

Az anamnesztikus adatok figyelembevételével, megtekintés és megfigyelés után bepróbáljuk a kiválasztott készüléket.

A kiválasztás alapja a diagnosztizált eltérés és a gyermek életkora, figyelembe véve a páciens valós „szájméretét”, állkapcsát, nyelvét és fogazati státuszát. A kiválasztott készüléket próbáljuk be! Szükség esetén válasszunk egy kisebb vagy egy nagyobb méretű trainert. Ha a készülék méretben megfelelő, de egyes elemei sértik a száj nyálkahártyáját vagy az ínyt, úgy azt korrigáljuk azonnal. Azt a kivehető készüléket, aminek a viselése fájdalommal jár, azt a páciens nem fogja hordani, és jelentősen veszíthetünk a motiváltságból és a bizalomból.

Minden esetben próbáljuk be az eszközt, és tanítsuk meg a gyermeket a helyes behelyezésre, használatra. Tapasztalataink szerint a gyermekek többsége már az első alkalommal megpróbálja egyedül vagy szülői segítséggel.

A próbát követően megfigyeljük, hogyan reagál a gyermek a készülék viselésre: megfelelő légzés, ajkak zárva tartása, nyelv pozícióját tudja-e tartani, mennyi ideig marad bent a készülék, komfortos-e számára az eszköz (ezen tudunk alakítani szükség szerint, de az esetek túlnyomó többségében a megfelelően kiválasztott trainer jól illeszkedik).


Átadás

Ha a szülő is egyetért a felkínált terápiás lehetőséggel, és szeretné alkalmazni ezt a hatékony eszközt a gyermek fejlődése érdekében, ki kell választanunk a megfelelő trainert. Adjunk lehetőséget a gyermeknek a szín eldöntésére. Ezzel szerethetőbbé tesszük számára a készüléket. Praktikus, ha van a készletünkön többféle szín méretenként, de a gyors szállításnak köszönhetően a megrendelt készülék hamar átadható.

Színválaszték:

A készülék átadása és a kezelés megkezdése előtt ellenőrizzük, hogy a gyermek mennyire kap az orrán levegőt. Ehhez segítséget nyújthat a Dr. C. F. Gugino által kifejlesztett Nasometer, mely segédeszköz az orron át való kilégzés kiértékelésére, valamint a funkcionális kezelés és a gyakorlatok általi fejlődés dokumentálására alkalmas.

Amennyiben valamilyen fül-orr-gégészeti okból kifolyólag (egész évben tartó allergia, kifejezett orr- és garatmandula, nagyfokú orrsövény ferdülés, belégzéskor kollabáló orrjáratok) a páciens korrekt orrlégzésre nem képes, úgy előbb ezt a problémát kell kezeltetni. Ilyenkor továbbirányítjuk vagy javasoljuk szakorvosi rendelés felkeresését (pl. fül-orr-gégész, allergológus, dietetikus, gyógytornász, gyógymasszőr stb).

Átadáskor mindig hívjuk fel a figyelmet a tiszta orrjáratok jelentőségére. Fontos, hogy a páciens kapjon levegőt az orrán, ezért ha kell, fújassuk ki vele az orrát amíg tiszták, átjárhatóak nem lesznek a légutak.

Fontos alapfeltétel még, hogy a gyermek képes legyen a nyelvét a szájpadlására helyezni. A nyelv mobilitását minden páciensnél ellenőrizni kell. A rövid nyelvfék okozta nyelvmozgási korlátozottsággal minden esetben foglalkozni kell, és a nyelvfék sebészi vagy lézeres felszabadítását mindig össze kell kapcsolni a nyelvmobilitást elősegítő gyakorlatokkal.

Miután kiválasztottuk a készüléket, próbáljuk be, ellenőrizzük és adaptáljuk, ha szükséges. Mutassuk meg mind a gyermeknek, mind a szülőnek a trainer helyes behelyezési irányát, és gyakoroltassuk is el.

Fontos, hogy a készülék sehol ne nyomja, sértse a gyermek száját. Hívjuk fel a figyelmet, hogy ha a készülék viselése során bármikor gond támad, azonnal jelentkezzenek, és ne várjanak a következő kontrollidőpontig, elkerülve ezzel az elvesztegetett időt és az esetleges motivációvesztést. A készülék szájba helyezését követően kérjük meg a pácienst, hogy zárja össze az ajkait. Ennek jelentőségét magyarázzuk el a szülőknek is. Mindeközben figyelmeztessük arra, hogy ezt a készüléket TILOS rágni és TILOS beszélni vele. Hívjuk fel a szülő figyelmét azokra az állcsont mozgásokra, amiből ő is betudja azonosítani, hogy a gyermeke rágja a készüléket. Tanítsuk meg a pácienst nyelni a készülékben, amint van elég nyál a szájában (néha percekig száraz a száj). Helyes nyeléskor csak a nyelv alatti terület mozog. Jelezzük, hogy a hordás első napjaiban hypersalivatio jelentkezik, ami jó alkalmat ad arra, hogy a gyermek begyakorolja (felügyelet mellett) a helyes nyelési technikát.

Szükség esetén a trainer mellett kiegészítő funkcionális nevelő gyakorlatokat is adhatunk, amiket trainerrel a szájban, vagy anélkül kell alkalmazni (légző- és nyelési gyakorlatok, a periorális izomzat erősítését célzó gyakorlatok, sulcus mentolabialis terület nyújtását elősegítő gyakorlatok). Egyszerre két gyakorlatsornál többet ne adjunk, és gyakoroltassuk be a feladat helyes végzését mielőtt elengedjük a gyermeket.

A siker kulcsa a használatban van. A készülék a rendszeres viselés mellett lesz csak eredményes, ezért is kiemelt figyelmet fordítsunk arra, hogy pozitív élménnyel egybekötve adjuk át az eszközt. Fontos, hogy a traineres terápia a szülő és a gyermek számára is elfogadható legyen, hiszen csak így fogják folyamatosan használni.

A gyermekek motivációját megerősítve az ismert pedagógia módszerekkel, megerősítőkkel is dolgozhatunk: matrica választása, dobozra felírt név vagy jel, esetleg rajz.


Használati útmutató, tájékoztatás a szülőknek:

A trainerek csomagolásában is található egy részletes útmutató, amit minden esetben átadunk a szülőnek. Ezen felül a további felmerülő kérdéseket is megbeszéljük: trainer tisztítása, javasolt hordási idő, helyzetek amikor jól használható a trainer, probléma esetére teendők, kontroll és csere lehetőségek. Mindenképp hívjuk fel a szülők és gyermekek figyelmét, hogy a készülékkel a szájban nem szabad rágni és beszélni.

  1. A trainer helyes használata:
    • Előkészületek:
      • orrtisztítás vagy orrfújás
      • kézmosás
      • fogmosás
      • tiszta trainer
    • A trainer helyes behelyezése
      Fontos, hogy mindig a megfelelő behelyezési irányba kerüljön szájba a trainer.
    • Amire figyelni kell a trainer használata közben:
      • az ajkak, száj zárva tartása
      • nyelv szájpadra helyezése
      • fogak kissé összeszorítása
    • Trainer használatának ideje:
      • Napközben: 3 -5 x 15 perc
      • Éjszaka: folyamatosan egész éjszaka
        (nem gond, ha az első időszakban még nem sikerül végig bent tartani)
      • A csak éjszakai hordás nem elég!
    • Amit nem szabad trainerrel a szájban:
      Nem szabad beszélni, ugrálni, szaladgálni a készülékkel a szájban, mert a készülék és a gyermek is megsérülhet.
  2. A Trainer tisztán tartása
    • A készüléket állagmegőrzése érdekében használat után le kell öblíteni folyó víz alatt, lemosni rajta lévő a nyálat. A tárolódobozt a száradás idejére célszerű nyitva tartani.
    • Naponta egyszeri mosás fogkefével és fogkrémmel.
    • Hetente egyszeri fertőtlenítés 2-3 percig tartó forralással.
  3. Ötletek napközbeni viselésre
    Néhány tevékenység, amikor zavartalanul viselhető napközben is a készülék:
    • rajzolás
    • olvasás
    • tanulás
    • TV nézés
    • játék, számítógépezés

Kontroll

A logopédiai foglalkozások alkalmával párhuzamosan valósítjuk mag az ellenőrzést: beteszi-e egyedül, látszik-e a használat, traineren van-e elváltozás, tapasztalatok.

Erre célszerű rendszeresíteni egy nyilvántartó lapot, egyoldalas, logopédiai gyakorló füzetbe beragasztható dokumentum formájában. Ennek segítségével mindenki számára követhető a traineres kezelés: mennyit hordta, milyen hosszú ideig, van-e nehézség/probléma. Természetesen itt is felvezetjük az eredményes alkalmazás lépéseit, például, ha sikerül több órán át vagy éjszaka is hordani.

Amennyiben a páciens növekedése úgy igényli, váltsunk a következő méretű, illetve formájú készülékre.

Kooperatív kezelés

Trainerrel támogatott logopédiai kezelés a hazai ellátási rendszerben

A logopédusok egészen korai életkortól kezdve kapcsolatba kerülnek a gyermekekkel, gyakran a gyermekorvosok, védőnők irányítják hozzánk a családokat. Így lehetőségünk van az innovatív prevenciós eljárásokkal megismertetni és segíteni a családokat, ha szükséges egyéb szakemberek terápiás lehetőségeinek ajánlásával javítani a terápiás hatékonyságon.

Nem újdonság, hogy a logopédusok szoros együttműködésben dolgoznak más területek szakembereivel is, napi feladataikat többnyire team-munka keretein belül látják el. A gyermekek harmonikus fejlődése szempontjából nélkülözhetetlen a különböző szakterületek munkájának és eszközrendszerének megismerése. Ennek kiterjesztésére egyre nagyobb lehetőségek nyílnak az interdiszciplináris együttműködésben, különösen a fogszabályozás és a funkcionális terápiák területén. Természetesen nem elhanyagolható előnye ennek a kooperatív team-munkának a pacientúra területének növelhetősége minden oldalról.

Logopédusként kiemelt feladatunknak tartjuk a szülők számára bemutatni azokat a diagnosztikai és terápiás lehetőségeket, melyekkel a legeredményesebb a korai intervenció.

A szakemberek számára elengedhetetlen a terápiák folyamatos nyomonkövetése, felkutatása és alkalmazása azoknak a hazai, valamint külföldi eszközöknek, módszereknek, melyekkel biztosítható a személyre szabott fejlesztési folyamat.

Fontos számunkra, hogy online, akár a Szakemberkereső felületeken keresztül is megtalálhassák az érdeklődők azokat az innovációkra nyitott terapeutákat, akik hozzánk hasonló szemléletmóddal dolgoznak.

Elengedhetetlenül fontos a szülői oldal is, ahol természetesen megjelenik az igény, hogy olyan terápiás megoldást preferálnak, mely a gyermekük számára fájdalommentes, gyorsan elérhető és látványos eredményt hoz a fejlődésben.

Az U Concept Trainer egy olyan eszköz, amely kiválóan alkalmazható a beszédterápiában, és hatékony támogatást nyújthat a különböző szakterületek szakembereivel való közös munkában.

Leggyakrabban a következő professzionális szakemberekkel, segítőkkel tudják egymás munkáját hatékonyan támogatni az etikus és szakmai protokolloknak megfelelő kliens-út kialakítását:

  • gyermekorvosok
  • védőnők
  • fül-orr-gégészek
  • szájsebészek
  • fogorvosok
  • pszichológusok
  • pedagógusok, fejlesztőpedagógusok, gyógypedagógusok
  • gyógytornászok
  • mozgásterapeuták, manuálterápiás szakemberek
  • fogszabályozó szakorvosok.

Milyen együttműködési lehetőségek állnak a logopédusok rendelkezésére?

  1. Fogszabályozó orvosokkal való közös munka
    • Az U Concept Trainer nemcsak a logopédiai kezelésben, hanem a fogszabályozási terápiák kiegészítésében is szerepet játszik. Ma már nem egyedi eset, hogy a szakemberek az egyedi terápiák ismeretében közösen, vagy egymáshoz igazodva alakíthatják ki a páciens számára legmegfelelőbb terápiás tervet a minél hatékonyabb kezelés és a legjobb végeredmény elérése érdekében.
    • A fogszabályozó kezelés és a logopédiai terápia együtt gyorsabb és hatékonyabb eredményt hozhat, mivel a helyes nyelési és beszédminták kialakítása segíti az állcsontok optimális fejlődését.
    • A megfelelő nyelvpozíció, nyelvlökéses nyelés és az orrlégzés fejlesztése csökkentheti a fogszabályozó kezelés visszarendeződési kockázatát, ezáltal stabilabb hosszú távú eredményt biztosít.
    • A logopédiai gyakorlatok segíthetik a fogszabályozó készülékek hatékonyabb működését, különösen a funkcionális készülékek esetében.
  2. Gyermekfogorvosokkal való együttműködés
    • A szájfunkciós problémák korai felismerése és kezelése kiemelten fontos a gyermekeknél.
    • A fogorvosok és logopédusok együtt segíthetik a gyermekek helyes orális szokásainak, a megfelelő szájhigiénia kialakítását.
  3. Gyógytornászok és manuálterapeuták bevonása
    • A testtartás és a légzésmechanizmus szorosan összefügg a beszédfejlődéssel, ezért a gyógytornász és mozgásterapeuta szakemberek gyakran vonnak be logopédust a terápia során, fej- arc-nyaki régió területére kiterjedő problémák vagy a rágóízületi működés során tapasztalható nehézségek esetében.
    • Egy komplex terápiás megközelítésben a logopédiai munka kiegészíthető mozgásterápiával.
  4. Fül-orr-gégészekkel történő konzultáció
    • Egyes esetekben szükség lehet orvosi háttérvizsgálatokra, például mandulaproblémák, nyelvfék eltérései, légúti akadályok vagy orrlégzési problémák esetén.
    • A megfelelő szakorvosi diagnózis segíthet a hatékonyabb logopédiai kezelésben is.

Az interdiszciplináris munka előnyei a szakemberek számára

  • Szemléletbővítés: A különböző szakterületek szakemberei új perspektívákat hozhatnak a terápiába.
  • Hatékonyabb kezelési eredmények: A komplex megközelítés növelheti a kezelések sikerességét.
  • Hosszú távú szakmai kapcsolatok: Az együttműködés révén a logopédusok szélesebb szakmai hálózatot építhetnek ki.
  • Innovatív eszközök alkalmazása: Az U Concept Trainer segíthet a logopédiai munka még hatékonyabbá tételében.

A páciensek előnyei

  • Gyorsabb és eredményesebb fejlődés: A több szakember által támogatott terápia hatékonyabb lehet.
  • Egészségügyi problémák szélesebb körű kezelése: Nemcsak a beszédfejlődésre, hanem az általános szájfunkciókra és a testtartásra is pozitív hatással lehet.
  • Jobb életminőség: A komplex terápiás megközelítés révén a páciensek életminősége és önbizalma is javulhat.

A logopédusok számára az U Concept Trainer egy kiváló eszköz, amely nemcsak a saját terápiás munkájukban nyújthat segítséget, hanem lehetőséget teremt az interdiszciplináris együttműködésre más szakemberekkel. Az ilyen típusú közös munka mind a szakemberek, mind a páciensek számára előnyökkel jár, és hozzájárulhat a még hatékonyabb kezelési eredményekhez. Érdemes tehát nyitni az együttműködés felé és kihasználni az innovatív eszközök nyújtotta lehetőségeket!

Motiváció

Fontos a szülőt és a gyermeket is motiválni a megfelelő használatra, főleg az első hetekben.

Szükséges felmérnünk mind a gyermek, mind a szülő motiváltságát és felhívni a figyelmüket az ő szerepükre, valamint az ő felelősségükre az eredményes kezelés érdekében. A szülő feladata kiemelt fontosságú a megszokási idő során. A folyamatos hozzászoktatás elengedhetetlen feltétele a trainer sikeres használatának.

Amíg a gyermek napközben nem tudja legalább 1,5 órán át helyesen a szájában tartani a készüléket (az ajkát összezárva tartja, orron át lélegzik, nem rágja a készüléket, nem beszél készülékkel a szájában, a nyelvét a szájpadláson tartja, helyesen nyel) addig sok esetben nem várható, hogy a készülék a teljes alvási idő végéig bent marad majd a szájában. Tehát létfontosságú az első 2–4 hétben a szülő aktív, támogató jelenléte.

Érdemes a kezelés megkezdésekor a készülék hordásáról készült információs anyagot nyomtatva is átadni a szülőnek egy kis naptárral együtt, amiben követni lehet a megszokási idő alatt a készülék hordási idejét. Amennyiben sikerül elérni a folyamatos éjszakai hordást, úgy a napközbeni hordást – fogváltási időszakban – csökkenthetjük 2–3 ×15 percre. Fogváltási időszakon kívül elég, ha alvásidőben használja a gyermek a készüléket. Amennyiben nem sikerül elérni a folyamatos éjszakai hordást, úgy növelni kell a nappali használat mértékét, és ki kell deríteni, hogy mi akadályozhatja a pácienst a készülék viselésében. A leggyakoribb okok a nem elégséges nappali hordás és a motiválatlanság. A szülők, a környezete, az orvos és a „trainer” mind segítséget és támogatást nyújtanak, de el kell magyarázni a gyermek számára a saját nyelvén, meg kell értenie és el kell fogadnia, hogy elsősorban neki kell tennie, „dolgoznia” azért, hogy a fogai szebben álljanak, fejlődése egészségesebb irányba mutasson. Oda kell figyelni a hordási idő betartására, a testtartására, a készülék helyes viselésére és a gyakorlatok végzésére.

Logopédia kezelések kapcsán heti-kétheti kontroll lehetőséget biztosítunk, ahol ellenőrizzük az eszköz helyes használatát és a szülők, gyermekek észrevételeit figyelembe véve adunk tanácsot. Próbáljuk a gyermek számára ideális jutalmazó rendszerrel támogatni a rendszeres hordást, világítsunk rá a javuló állapotra.

Csatlakozzon hozzánk!

A U Concept BioTrainerrel kapcsolatos további információk, szakmai előadások és webináriumok elérhetők a logopédusok, terapeuták és szakorvosok számára. Kövesse eseménynaptárunkat a friss információkért. Ha szeretné bővíteni terápiás eszköztárát és hatékonyabbá tenni a kezeléseket, próbálja ki a BioTrainert páciensei számára!

Szakemberkeresőnkhöz csatlakozva könnyebben és gyorsabban találhatják meg páciensei.

Ajánlatkérés

Csak regisztrált felhasználóknak

Hírlevél feliratkozás